O mně - Nina Klymiuk

Jmenuji se Nina Klymiuk a jsem zakladatelkou značky NK.La Perle Dress. Šití se věnuji více než 17 let a za tu dobu jsem se naučila pracovat s různými látky, materiály, včetně kůže a stavebního materiálu. Možná se ptáte, co má společného stavební materiál se šitím šatů? Ale pokud máte v sobě kreativitu a jste ochotni posouvat své návrhářské umění pokaždé o krok dál, tak už nekoukáte jenom po různých látkách, ale po jiných materiálech, které by byly vhodnými na uskutečnění toho či onoho kreativního projektu.
    

Lásku k šití a k vytváření hezkých věcí ve mně vyvolal můj tatínek, který ručně dělal úchvatné doplňky z kůže. Jako malá jsme často přihlížela, jak dokázal z obyčejného kousku udělat od jednoduchého pásku do bot. Snila jsem o tom, že jednou i já budu umět tvořit krásu, jako můj tatínek.

Jednoho krásného dne jsem se vzbudila s myšlenkou, že bych si ráda ušila kožený kostým. Běžela jsem za tatínkem a řekla mu svůj nápad. Tatínek souhlasil, ale řekl že na to teď nemá čas. Když jsem se k němu obrátila na potřetí a tatínek stále neměl čas, rozhodla jsem se jednat sama. Připlížila jsem se do skladu, ve kterém měl různé druhy kůže a začala vybírat. Měla jsem tak obrovskou radost, že už brzy užiji ten nejkrásnější kostým, který mi bude závidět okolí. K tomu ta okouzlující vůně kůže, která mě ještě více motivovala k tomu, abych neodkládala s nápadem. A tak jsem si vybrala ten nejhezčí kousek kůže a začala střihat. Vůbec mi nevadilo v tu chvíli, že nevím, co je střih a jak se pracuje s takovým materiálem jako je kůže. Přece když to zvládá tatínek, tak proč bych to nezvládla já? Přece už nejsem malá, už chodím do školy. Nemusím vám říkat, jak moc jsem byla na sebe pyšná.
 

Když už kostým byl z části na světě přišel domu tatínek. Podíval se na mě, jak jsem šťastná u toho, co dělám, zavřel dveře a bez jediného slova odešel. Čekala jsem, že se naštve a vynadá mi, že jsem bez dovolení vzala jeho věci, ale kupodivu nic neřekl. Když model mého úžasného kostýmu byl na světě, běžela jsem k tatínkovi, abych se mu pochlubila svými dovednostní a šikovností. Chtěla jsem slyšet jeho názor na můj výtvor, jenže místo pochvaly jsem uslyšela odpověď: “Neptala ses mě, když jsi vybírala kůži na kostým, tak proč se ptáš teď?“ Trošku mě to rozhodilo, ale v tu chvíli jsem byla tak šťastnou, že jsem na to hned zapomněla. O mnoho let později jsem se dozvěděla, že vybraná mnou kůže byla tou nejdražší, a tak se tatínek bál, že ji beznadějně zničím. Proto nevěděl, jak se má zachovat: má na mě křičet nebo vzteky nadávat kvůli zničené látce. Zároveň ale byl na mě pyšný, že jsem dokázala ušít docela složitý návrhářský kus, protože ani nečekal, že v sobě mám takový potenciál a tvůrčí cit. Proto se rozhodl, že mě pošle na vysokou školu oděvního návrhářství.

Mám 9 let studia za sebou a dokážu ušít věc od samého základu. Nebojím se experimentovat s různými látky, materiály a hodně si zakládám na kvalitě svých výrobků. Mám za sebou několik přehlídek včetně zahraničí a hodlám v tom pokračovat. Obchody s látky jsou pro mě rájem na zemi a dokážu v nich strávit i celý den. Svatební, plesoví šaty nebo kreativní tvorba je tím, bez čeho bych nemohla existovat. Toto mě naplňuje, dává křídla a pomáhá dosáhnout nejlepšího výsledku. Není to jednoduché, a občas hodně náročné. Ale jsem vděčná pánu Bohu za lidí, kteří mám v životě, kteří věří ve mně a mou tvorbu a když je nejhůř, tak dokážou nakopnout správným kreativním směrem. A nejvíce vděčím za to, co mám, své úžasné milující, chápavé a trpělivé rodině, která je vždy při mně a díky které jsem tím, čím jsem.

Napište mi

…a vše spolu probereme

This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.